Szponzorált tartalom
Egy nagyobb méretű zárt épület esetén sokkal nehezebben érhető el a tökéletes szellőzés. Szerencsére a szellozes.info weboldalon olyan sokéves tapasztalattal rendelkező szakemberek dolgoznak, akik mindenben a segítségére lesznek. A szellőztető rendszer családi ház falazatába is könnyedén beépíthető, csak előtte meg kell tervezni. Arra nagyon oda kell figyelni, hogyha most készül építkezni, szigorodnak a hő-átbocsátási értékre vonatkozó előírások és mértékek.
Az eddigi 0,45-ös értéket 0.24-re csökkentik, ami már-már a passzívház követelményeivel egyenlő. Ahhoz, hogy az újonnan épülő ház energia besorolása elérje a 0,24 W/m2K értéket, a szellőztető rendszer beépítése is szükséges lehet. Nem lehet kétrétegű üveggel ellátott nyílászárókat beszerelni, hiszen már háromrétegű és jól hőszigetelt ablakokra van szükség. A bejárati ajtónak is szigeteltnek kell lennie.
A szellőztető rendszer családi ház esetén, főleg ha újépítésű az épület, pontos tervezést igényel. Nem lehet félvállról venni, főleg nem a mai követelmények mellett. A szellozes.info weboldalon kiemeltek néhány olyan hibát, amelyeket a legkönnyebb elkövetni a szellőztető rendszer tervezésekor. A hővisszanyerős szellőztető rendszer tervezés gyakori hibája a túlméretezés. Ez azonban minden berendezésre igaz, ami a házépítésnél előfordul. Manapság a legtöbb ember falelgázosító kazánnal, vagy hagyományos vegyes tüzelésű kazánnal próbálja megoldani a fűtést.
Ezzel nincs semmi baj, hiszen ha padlófűtésre van kötve úgy, hogy még egy puffertartály és egy keringetőszivattyú is tartozik hozzá, akkor energiatakarékos megoldás. Viszont nem szabad a kazánból sem nagyobb teljesítményű kivitelt vásárolni, mint amire valójában szükség van. A hővisszanyerős szellőztető rendszer tervezés során előforduló másik leggyakoribb hiba az akusztika. Előfordul ugyanis, hogy a tervezők nem jól mérik fel az akusztikát, így a szellőztető rendszer zajos lesz. A tervezésnél ezért figyelembe kell venni a szobák közötti áthallást, a gép zaját és az áramló levegő zaját.