Szponzorált tartalom
Hála az égnek olyan szerencsés vagyok, hogy ritkán volt eddigi életem során gondom a fogaimmal és azok is csak apróbb beavatkozások voltak. Ez nem mondható el a családom többi részéről, ugyanis az édesapám évtizedek óta küzd a fogaival, szerintem sűrűbben jár fogorvoshoz, mint én fodrászhoz.
Nagyon igyekszik odafigyelni mindenre, amit a fogorvos mond, és figyel arra is, hogy rendszeresen és időben visszamenjen, de túl van több foggyökér kezelésen is és implantátum is került már be a szájába. Mivel én eddig szerencsés vagyok ebből a szempontból, nagyon érdekelt, hogy mi is történik ilyenkor. Így találtam rá a Fogorvos Budapest weboldalára, ahol elég sok cikk van különféle fogászati, szájhigiéniai kérdésekben. Így hát el is kezdtem ezeket elolvasni, mert bár segíteni nem tudok utána sem, de ha esetleg örököltem ezt a dolgot, akkor tudni fogom mire készüljek.
Első sorban az érdekelt, hogy gyökérkezelés után fáj a fog vagy sem. Nekem logikusan erre az a válaszom, hogy igen, hiszen egy fájó foggal érkezik ilyenkor a páciens. Aztán elolvastam, hogy nem minden esetben érez a beteg fájdalmat, előfordulhat, hogy a fog minden jelzés nélkül romlik és hal el rétegről rétegre. Ennek is a Fogorvos Budapest oldalán sikerült utána olvasnom, hogy milyen rétegei vannak a fogaknak, bár erről van valamilyen halvány emlékem, hogy valamikor tanították az iskolában is. Az információszerzés alatt arra is rábukkantam, hogy többnyire a gyökérkezelés több alkalom. Mondjuk ezt láttam az édesapám esetében is. Illetve most már azt is tudom, hogy a gyökérkezelés és a gyökértömés kéz a kézben járnak.
Továbbra is bízok benne, hogy csak megelőzés szükségéből kell megismernem esetleg a Fogorvos Budapest csapatát, de a honlapon olvasottak alapján azt gondolom, hogy egy igazán profi és jó csapat lehetnek. Természetesen nem csak a gyökérkezelésről találtam fent információt, hanem rengeteg egyéb témáról. Tulajdonképpen a fogászati kezelések nagy részéről van fent valamilyen fajta információ. Van fent orvosi vélemény is az egyes beavatkozásokról, illetve a legfontosabb felhívás szerintem az, hogy a megelőzés legyen a cél. A Fogorvos Budapest csapatának célja, hogy a pácienseik a lehető legjobb ellátásban részesülhessenek és kialakuljon egy bizalmas beteg-orvos kapcsolat.
Őszintén szólva ez az elképzelés számomra megint nagyon szimpatikus, mivel én is jobban szeretek mindig ugyanahhoz az orvoshoz járni. Ezzel pedig valószínűleg nem vagyok egyedül, sőt, akiket ismerek mind vallják ezt a dolgot. Sokkal szívesebben indulok el egy olyan orvoshoz, akit már ismerek, tudom milyen a stílusa, milyen tempóban dolgozik, mint egy idegenhez. Éppen elég, hogy gyökérkezelés után fáj a fog, legalább ne egy teljesen idegen ember legyen ott.
Szóval így ismerkedtem meg én a gyökérkezeléssel, még csak ilyen plátói szinten. Annak ellenére, hogy már értem mi történik ilyenkor és miért, milyen helyzetekben indokolt, azért remélem, hogy még sokáig nem kell gyakorlati próbát tennem ezzel a Fogorvos Budapest csapatánál.
Mindenesetre a mai napon nem kizárt, hogy kétszer olyan sokáig fogok fogat mosni, tekintve, hogy mennyi új tudást szereztem meg a különböző fogászati problémákról és mennyire szeretném ezeknek a nagy részét elkerülni.
Az első a megelőzés és ebben is fogok gondolkozni az elkövetkezendő időben, hogy inkább a rutin vizsgálatok miatt legyek visszatérő páciens, mint a beteg fogak miatt, Az utóbbi időben szerencsére talán már édesapámnak is kevesebb ilyen gondja volt és meg van az esélyem, hogy édesanyám genetikája után nem lesznek fogorvosi gondjaim.